2017 Ohio Grade Level Championships

Played in Newark , OH

November 18, 2017

 

USCF CROSSTABLES:http://www.uschess.org/msa/XtblMain.php?201711192372-13205760

Kindergarten Crosstable

 No.             Name            Team   Pts Rate Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Ganga, Sanjeev            MasnEr  5.0       W5   W7   W6   W2   W4
    2 Ganga, Sanjana            MasnEr  4.0       -B-  W8   W3   L1   W6
    3 Chu, Anson                CentEl  3.0       -B-  W6   L2   L4   W8
    4 Wang, Ryan                Greens  3.0       L6   W5   W7   W3   L1
    5 Beasley, London           DisMon  2.5       L1   L4   -H-  W8   W7
    6 GIll, Veer Singh          DisMon  2.0  276  W4   L3   L1   W7   L2
    7 Maragani, Ankush          DisMon  1.0       W8   L1   L4   L6   L5
    8 Backus, Christopher       DisMon  0.5       L7   L2   -H-  L5   L3
                                                         

Kindergarten Team Results


Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 MasnEr Mason Early Childhood Center (2)       9.0   22.0   27.0   69.0   34.0
  2 DisMon Discovery Montessori (4)               5.5   37.5   16.0  116.0   12.0
 

1st Grade Crosstable

 No.             Name            Team   Pts Rate Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Blaser, Zachary           StSebP  5.0  532  W11  W3   W7   W2   W6
    2 Zaleski, John             ColsPr  4.0       W12  W4   W5   L1   W7
    3 Soni, Arjun               DisMon  3.0  724  L7   L1   W15  W9   W12
    4 Shaik, Suhana             HillcE  3.0  417  W6   L2   W14  L7   W10
    5 Gill, Nehmat              DisMon  3.0  337  W10  W14  L2   -H-  D8
    6 Mathew, Nathen            RoxbyE  3.0  102  L4   -B-  W10  W12  L1
    7 Chen, Shuang              Creeks  3.0       W3   W8   L1   W4   L2
    8 Kothapalli, Ashish        MasnEr  2.5  525  W9   L7   L12  W14  D5
    9 Andey, Aarush             GlenOk  2.0       L8   L10  W11  L3   W15
   10 Diao, Zhuo                DanWEl  2.0       L5   W9   L6   W15  L4
   11 Gulati, Manya             DisMon  2.0       L1   L12  L9   -B-  W14
   12 Zhou, Kevin               MaplDl  2.0       L2   W11  W8   L6   L3
   13 Chu, Anson                CentEl  1.0       W15  ---  ---  ---  ---
   14 Prasanna, Dhruv           WyandE  1.0       -B-  L5   L4   L8   L11
   15 Lane, Anthony             DisMon  0.5       L13  -H-  L3   L10  L9


1st Grade Team Results 

Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 DisMon Discovery Montessori (4)               8.0   31.0   18.0   99.0   17.5

2nd Grade Crosstable

 No.             Name            Team   Pts Rate Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Huang, Jason              Tiffin  5.0  947  W8   W4   W3   W2   W5
    2 Park, Colin               NwalbP  4.0  760  W13  W11  W5   L1   W9
    3 Kunapuli, Siddarth        OlntME  4.0  701  W18  W12  L1   W8   W7
    4 Liu, Ian                  OakCrE  4.0  574  -X-  L1   W12  W11  W10
    5 Bagley, Saadhika Lakshmi  DisMon  3.0  938  W16  W6   L2   W7   L1
    6 Maragani, Danush          HillcE  3.0  538  W17  L5   L7   W18  W12
    7 Thompson, Nicholas        Ottawa  3.0  379  W9   W10  W6   L5   L3
    8 Pisini, Jashwin           Herita  3.0  273  L1   W14  W16  L3   W11
    9 Pyakurel, Dev             Summit  3.0       L7   W13  W10  W15  L2
   10 Agarwal, Divyang          FtMegE  2.0  590  W19  L7   L9   W13  L4
   11 Gundabolu, Pranathi       Ottawa  2.0  411  W14  L2   W19  L4   L8
   12 Rutherford, Eli           Hawken  2.0  387  W15  L3   L4   W19  L6
   13 Johnston, Evan            OverEl  2.0  175  L2   L9   -B-  L10  W19
   14 Johnston, Tristen         OverEl  2.0       L11  L8   -H-  W16  D15
   15 Juyal, Prisha             DisMon  2.0       L12  W18  -H-  L9   D14
   16 Zachariah, Ethan          FtIsld  1.5  226  L5   -H-  L8   L14  W18
   17 Johnston, Greer           OverEl  1.5       L6   L19  L18  -H-  -B-
   18 Berman, Joshua            StHeln  1.0  114  L3   L15  W17  L6   L16
   19 Huang, Serena             WickPE  1.0       L10  W17  L11  L12  L13
   20 Ganesh, Lakshaya          MenloP  0.0       -F-  ---  ---  ---  ---


2nd Grade Team Results

Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 OverEl Overlook Emementary - Wadsworth (3)    5.5   23.5    7.0   72.0    7.0
  2 Ottawa Ottawa Hills Elementary School, (2)    5.0   28.5   20.0   85.5   22.0
  3 DisMon Discovery Montessori (2)               5.0   24.5   16.5   73.0   19.0
 

3rd Grade Crosstable

 No.             Name            Team   Pts Rate Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Suwiryo, Sophia           StMary  4.0  775  W14  W6   L3   W10  W5
    2 Milovich, Colson          DoverE  4.0  762  W15  W13  L5   W6   W3
    3 Luo, Max                  Parksd  4.0  586  W7   W9   W1   W5   L2
    4 Parmar, Jay               DeerRn  4.0  531  W12  L5   W11  W13  W8

    5 Shegaonkar, Arul          NwAlbE  3.0  831  W10  W4   W2   L3   L1
    6 Cole, Quentin             MenloP  3.0  479  W16  L1   W7   L2   W14
    7 Yelchuri, Samhith         DanWEl  3.0       L3   W14  L6   W11  W13
    8 Ramalingam, Aditi         HillcE  2.5  604  L13  W12  -H-  W9   L4
    9 Gupta, Armaan             DeerRn  2.0  997  W11  L3   L13  L8   W10
   10 Neorr, Colman             MenloP  2.0  375  L5   W16  W12  L1   L9
   11 O'Neil, Rekha             MenloP  2.0  313  L9   W15  L4   L7   W16
   12 Kassetty, Ketan           GlenOk  2.0       L4   L8   L10  W16  W15
   13 Mahajan, Jia              Montgo  2.0       W8   L2   W9   L4   L7
   14 Tiwari, Shanyu            WyandE  2.0       L1   L7   -B-  W15  L6
   15 Lokesh, Amogh             HillcE  1.0       L2   L11  W16  L14  L12
   16 Strock, Lauren            Homesc  0.0       L6   L10  L15  L12  L11


3rd Grade Team Results

Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 MenloP Menlo Park Academy (3)                 7.0   33.5   21.0   95.0   15.0

  2 DeerRn Deer Run Elementary (2)                6.0   24.0   17.0   76.0   25.0
  3 HillcE HIllcrest Elementary (2)               3.5   19.5   10.0   52.0    8.0
 

4th Grade Crosstable

 No.             Name            Team   Pts Rate Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Liu, Edison               FtIsld  4.5 1594  W9   W13  W6   W3   D2
    2 Singhal, Bhavya           ColsPr  4.5 1042  W19  W17  W5   W12  D1

    3 Padhye, Rohan             Ottawa  4.0 1731  W8   W4   W12  L1   W10
    4 Chu, Kaylee               CentEl  4.0  966  W22  L3   W11  W15  W7
    5 Kolli, Manoghna           EmmaBE  3.5  759  D11  W8   L2   W19  W13
    6 Kolli, Pranith            EmmaBE  3.0 1021  W16  W18  L1   L7   W15
    7 Genzman, Finn             Ottawa  3.0  556  W21  L12  W17  W6   L4
    8 Blaser, Sebastian         StSebP  3.0  545  L3   L5   W22  W14  W18
    9 Pullabhotla, Abhinav      MasnIS  3.0  543  L1   L16  W21  W11  W12
   10 Berman, Zachary           StHeln  3.0  474  L17  W20  W18  W13  L3
   11 Brown, Brandon            Homesc  2.5       D5   W14  L4   L9   W17
   12 Krishna, Arjun            EmmaBE  2.0 1423  W15  W7   L3   L2   L9
   13 Poduska, Walter           RoxbyE  2.0  728  W20  L1   W19  L10  L5
   14 Scarbrough, James         MarkTw  2.0  584  L18  L11  W20  L8   W21
   15 Wu, Mason                 EmersE  2.0  481  L12  W22  W16  L4   L6
   16 Leeds, Jeremiah           Ottawa  2.0  422  L6   W9   L15  L18  W19
   17 Chung, Enoch              DeerRn  2.0  254  W10  L2   L7   W22  L11
   18 Seethiraju, Srikari       Herita  2.0       W14  L6   L10  W16  L8
   19 Middendorf, Lohen         DisMon  1.0  452  L2   -X-  L13  L5   L16
   20 Green, Cole               Ottawa  1.0       L13  L10  L14  L21  -B-
   21 Wang, Aiden               HiMedE  1.0       L7   -F-  L9   W20  L14
   22 Goykhberg, Charlotte      LewisE  0.0  368  L4   L15  L8   L17  ---


4th Grade Team Results

Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 Ottawa Ottawa Hills Elementary School, (4)    9.0   39.5   28.0  121.5   44.0
  2 EmmaBE Emma Bailey Elementary School (3)      8.5   42.5   28.5  133.0   35.5
 

5th Grade Crosstable

 No.             Name            Team   Pts Rate Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Kim, Dae San              MenloP  5.0 1808  W18  W7   W6   W2   W5
    2 Wang, Matt                OakCrE  4.0 1376  W23  W8   W4   L1   W10
    3 Adury, Anant              BathEl  4.0 1342  W12  W9   W10  L5   W13
    4 Babu, Arya                HathBr  4.0 1098  W14  W22  L2   W17  W12
    5 Winkler, Joseph           Rckwrn  3.5 1234  W13  D17  W25  W3   L1
    6 Oram, James               ColsGA  3.0 1158  W19  W21  L1   L10  W17
    7 Sankula, Naga Sai Sruthi  OakCrE  3.0 1086  W20  L1   D17  D11  W15
    8 Vyas, Ved                 ChesEl  3.0 1019  W15  L2   W14  L12  W20
    9 Hussain, Faraz            ChapEl  3.0  986  W27  L3   W20  L13  W21
   10 Ayyagari, Sankalp         MasnIS  3.0  881  W24  W25  L3   W6   L2
   11 Geletka, Jacob            Lippmn  3.0  865  L21  W19  D15  D7   W22
   12 Ganga, Harshita           MasnIS  3.0  659  L3   W27  W22  W8   L4
   13 Xiao, Alester             ColsAc  3.0  598  L5   W28  W21  W9   L3
   14 Huang, Xinyue             Tiffin  3.0  520  L4   W16  L8   W18  W24
   15 Yu, Andy                  Indian  2.5  490  L8   W23  D11  W25  L7
   16 Indorf, Matthew           OrchIS  2.0  758  L22  L14  W26  L21  W27
   17 Yaw, Kaylee               DeerRn  2.0  699  W28  D5   D7   L4   L6
   18 Hughes, Ella Lea          Montro  2.0  686  L1   L20  W24  L14  W26
   19 Bhayani, Neev             DarbEl  2.0  548  L6   L11  W28  L22  W25
   20 Meske, Isaac              ColsGA  2.0  516  L7   W18  L9   W23  L8
   21 Paruchuri, Deepthisri     Herita  2.0       W11  L6   L13  W16  L9
   22 Rymer, Jacob              Ottawa  2.0       W16  L4   L12  W19  L11
   23 Lu, Olivia                DeerRn  1.5  674  L2   L15  D27  L20  W28
   24 Aleti, Rachit             OakCrE  1.5       L10  D26  L18  W28  L14
   25 Lai, Wesley               OrchMS  1.0 1335  W26  L10  L5   L15  L19
   26 Proca, Adrian             KilbMS  1.0  606  L25  D24  L16  D27  L18
   27 Johnson, Graham           ColsAc  1.0  426  L9   L12  D23  D26  L16
   28 Kassetty, Preetam         GlenOk  0.0       L17  L13  L19  L24  L23
 

5th Grade Team Results

Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 OakCrE Oak Creek Elementary School (3)        8.5   40.0   25.5  119.0   38.0
  2 MasnIS Mason Intermediate School (2)          6.0   27.5   20.0   88.5   23.0
  3 ColsGA Columbus Gifted Academy (2)            5.0   26.5   16.0   78.5   19.0
  4 ColsAc Columbus Academy (2)                   4.0   23.0   11.5   68.5   12.5
  5 DeerRn Deer Run Elementary (2)                3.5   23.0   11.0   71.5    7.5
 

6th Grade Crosstable

 No.             Name            Team   Pts Rate Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Sapre, Atharva            Grizzl  5.0 1254  W22  W9   W3   W2   W6
    2 Sathyajeeth, Varun        OrchMS  4.0 1800  W15  W8   W14  L1   W7
    3 Pande, Aishwarya          DavisM  4.0  966  W21  W4   L1   W19  W9
    4 Lin, Michael              Ottawa  3.5 1773  W11  L3   W12  D7   W14
    5 Wang, Kevin               Hastng  3.5 1039  W23  W10  D7   L6   W12
    6 Choma, Jack               FalTim  3.5  770  D12  W18  W17  W5   L1
    7 Jackson, Sean             ColsAc  3.0  950  W20  W17  D5   D4   L2
    8 Yadama, Suhaan            Copley  3.0  950  W16  L2   L19  W23  W15
    9 Enders, Michael           MenloP  3.0  888  W25  L1   W23  W11  L3
   10 Yu, Allen                 Beachw  3.0  841  W26  L5   L11  W21  W18
   11 Pande, Rahul              DavisM  3.0  810  L4   W26  W10  L9   W19
   12 Harper, Alicia            OrchMS  2.5 1477  D6   W13  L4   W17  L5
   13 Pannala, Neal             RevrMS  2.5 1043  L19  L12  W26  D16  W23
   14 Li, Charlton              KarrMS  2.5  973  W24  W19  L2   D15  L4
   15 Anthuvan, John            StJosM  2.5  829  L2   W21  W16  D14  L8
   16 SchenckChang, Evan        ColsAc  2.5       L8   W22  L15  D13  W20
   17 Mason, Ashton             LogHoc  2.0 1297  W18  L7   L6   L12  W24
   18 Daiber, Joseph            ColsAc  2.0  698  L17  L6   W20  W25  L10
   19 Swartz, Reed              ColsAc  2.0  463  W13  L14  W8   L3   L11
   20 Levy, David               BexMS   2.0       L7   W24  L18  W26  L16
   21 Rehan, Adam               ColsAc  2.0       L3   L15  W22  L10  W25
   22 Bugner, Andrew            NIHFMS  1.0  565  L1   L16  L21  L24  W26
   23 Sadana, Adi               ColsAc  1.0  138  L5   W25  L9   L8   L13
   24 Jagarapu, Akshaj          ColsAc  1.0    6  L14  L20  L25  W22  L17
   25 Strock, Ethan             Homesc  1.0       L9   L23  W24  L18  L21
   26 Karumsi, Aanav            ColsAc  0.0       L10  L11  L13  L20  L22
 

6th Grade Team Results

Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 ColsAc Columbus Academy (8)                   7.5   41.0   25.5  117.5   34.5
  2 DavisM Davis Middle School (2)                7.0   27.0   20.0   83.0   31.0
  3 OrchMS Orchard Middle School (2)              6.5   31.0   21.5   96.5   34.5

7th Grade Crosstable

 No.             Name            Team   Pts Rate Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Massick, Laine            ColsAc  4.5 1681  W13  W20  D2   W6   W7
    2 Kallam, Karthik           KarrMS  4.5 1675  W14  W4   D1   W11  W3

    3 Mohanselvan, Adeti        ColsAc  4.0 1686  W12  W7   W11  W8   L2
    4 Orellana, Juan            LeeBur  4.0 1013  W21  L2   W17  W18  W8
    5 Andreini, Jacob           Univer  3.5 1163  W15  D6   L8   W20  W11
    6 Dewey, William            NaglMS  3.5  968  -X-  D5   W20  L1   W12
    7 Albers, Eric              Wellng  3.0 1074  W17  L3   W15  W10  L1
    8 Tammina, Yuvraj           ColsAc  3.0 1033  W18  W19  W5   L3   L4
    9 Chen, Daniel              NwAlbM  3.0  766  W19  L11  L10  W21  -X-
   10 Boyd, William             AntWJH  3.0  601  L20  W13  W9   L7   W14
   11 Kothapalli, Kushal        MasnMS  2.0 1109  W16  W9   L3   L2   L5
   12 Ryan, Jacob               NIHFMS  2.0  935  L3   W16  L18  W15  L6
   13 Girish, Niranjan          Twinsb  2.0  913  L1   L10  L16  -B-  W21
   14 Papes, Gavin              NaglMS  2.0  809  L2   L17  W19  W16  L10
   15 Banks, Savannah           AntWJH  2.0  673  L5   W21  L7   L12  W19
   16 Gattikoppula, Bhuvandeer  Phoenx  2.0  662  L11  L12  W13  L14  W20
   17 Bugner, Zach              NIHFMS  2.0  574  L7   W14  L4   L19  -B-
   18 Kovuru, Kanishk           OlntOM  2.0  551  L8   -B-  W12  L4   -F-
   19 O'Neil, Karthik           MenloP  1.0 1296  L9   L8   L14  W17  L15
   20 Poduska, Henry            SolonM  1.0 1087  W10  L1   L6   L5   L16
   21 Keating, Ethan            EdgeMS  1.0  380  L4   L15  -B-  L9   L13
   22 Nair, Nidin               Phoenx  0.0       -F-  ---  ---  ---  ---
 

7th Grade Team Results

Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 ColsAc Columbus Academy (3)                  11.5   42.0   39.5  134.0   54.5
  2 NaglMS Nagel (2)                              5.5   23.0   15.0   66.0   15.5
  3 AntWJH Anthony Wayne Junior High (2)          5.0   20.0   13.0   59.0   15.0
  4 NIHFMS NIHF STEM Middle School (2)            4.0   23.0   10.0   67.0   12.0
  5 Phoenx Phoenix Middle School (2)              2.0    8.5    4.0   27.0    5.0
 

8th Grade Crosstable


 No.             Name            Team   Pts Rate Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Keuchel, Destynn          Hawken  4.5 2019  W17  W12  W5   W4   D2
    2 George, Adith Joshua      HolyAn  4.0 1924  W18  W9   D6   W14  D1
    3 Huang, Evan               Hastng  4.0 1822  W16  W10  L4   W6   W12
    4 Balyan, Aryan             NwAlPL  3.5 2022  -X-  W7   W3   L1   D5
    5 Raghukanth, Udbhav        OlntLb  3.5 1772  W19  W8   L1   W9   D4
    6 Song, Hansen              ChagMS  3.5 1725  W20  W13  D2   L3   W14
    7 Pisini, Dakshin           Hyatts  3.5 1643  W15  L4   W11  D12  W13
    8 Vandrasi, Jaswanth        ColsAc  3.5 1132  W27  L5   W22  D10  W15
    9 Ferkins, Ethan            JonesM  3.0 1638  W21  L2   W20  L5   W16
   10 Raghuraj, Shashank        SolonM  3.0 1245  W24  L3   D21  D8   W18
   11 Makineni, Rishikesh       WllrdM  3.0 1023  D23  D14  L7   W20  W19
   12 Ayygari, Ruthvik          MasnMS  2.5 1584  W22  L1   W19  D7   L3
   13 Bagley, Hemma Svasti      Lippmn  2.5 1181  W26  L6   D15  W23  L7
   14 Vyas, Ishan               Hawken  2.5 1101  W25  D11  W23  L2   L6
   15 Thotli, Varun             KarrMS  2.5  708  L7   W27  D13  W21  L8
   16 Bostleman, Calvin         Toledo  2.0  978  L3   L23  W26  W22  L9
   17 Rowland, Dakota           WoosHS  2.0  957  L1   L22  L18  -B-  -X-
   18 Daly, Austin              Hawken  2.0  889  L2   L21  W17  W26  L10
   19 Vankara, Aneesh           WorthW  2.0  857  L5   W24  L12  W27  L11
   20 Kalyanam, Dhimanth        KarrMS  2.0  788  L6   W25  L9   L11  W26
   21 Vollmar, Josi             Toledo  2.0  629  L9   W18  D10  L15  D23
   22 Padole, Shivam            SolonM  2.0  568  L12  W17  L8   L16  W27
   23 Rodgers, Greta            Hawken  2.0       D11  W16  L14  L13  D21
   24 Tiwari, Shrey             KarrMS  1.5  503  L10  L19  -B-  D25  -F-
   25 Bowling, Brooklyn         SolonM  1.5       L14  L20  L27  D24  -B-
   26 Anand, Srihan             SolonM  1.0  423  L13  -B-  L16  L18  L20
   27 French, Christian         Hawken  1.0       L8   L15  W25  L19  L22
   28 Hodges, Alaiah            NIHFMS  0.0  884  -F-  ---  ---  ---  ---
 

8th Grade Team Results

Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 Hawken Hawken School (5)                      9.0   39.5   31.5  123.0   42.0
  2 SolonM Solon Middle School (4)                6.5   30.0   14.5   85.0   18.0
  3 KarrMS Karrer Middle School (3)               6.0   29.5   15.5   85.0   12.5
  4 Toledo Toledo School for the Arts (2)         4.0   24.0   11.0   73.0   14.0
 

9th Grade Crosstable

 No.             Name            Team   Pts Rate Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Storn, Justin             TurpHS  4.5 2135  W12  W11  W6   D4   W5
    2 Zhou, James               Univer  4.0 1889  W13  D3   D7   W9   W4
    3 Judge, Carsten            Wellng  4.0 1386  W17  D2   W11  D6   W10
    4 Baker, Vincent            MtVern  3.5 2265  W16  W7   W5   D1   L2
    5 Chen, Vincent             Univer  3.0 1731  W14  W8   L4   W12  L1
    6 Subramanian, Vijay        SolonH  3.0 1680  W10  W9   L1   D3   D7
    7 Subramanian, Ajay         SolonH  3.0 1627  W15  L4   D2   W11  D6
    8 Hughes, Uku Hendrik       BexlHS  3.0 1150  W18  L5   W13  L10  W14
    9 Williams, Benjamin        NwAlbH  3.0 1041  W19  L6   W14  L2   W12
   10 Kosna, Rishi              DubJer  3.0  614  L6   W17  W16  W8   L3
   11 Adury, Abhay              RevrHS  2.0 1590  W21  L1   L3   L7   W13
   12 McClimon, Zach            StChas  2.0  854  L1   W16  W15  L5   L9
   13 Tabata, Kouta             NIHFHS  2.0  832  L2   W19  L8   W17  L11
   14 Kuhl, Riley               NIHFHS  2.0  786  L5   W21  L9   W15  L8
   15 Akbar, Izzaz              CentHS  2.0  521  L7   W18  L12  L14  W19
   16 Sirag, Walid              CentHS  2.0  400  L4   L12  L10  W19  W18
   17 Mills, Simon              CentHS  2.0       L3   L10  W18  L13  W21
   18 Hank, Vincent             RockRv  1.0       L8   L15  L17  W21  L16
   19 Sulce, Igli               RockRv  1.0       L9   L13  W21  L16  L15
   20 Ryan, Nathan              FireHS  0.0  865  -F-  ---  ---  ---  ---
   21 Mundell, Jon              CentHS  0.0       L11  L14  L19  L18  L17


9th Grade Team Results

Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 Univer university school (2)                  7.0   30.5   22.5   98.0   38.0
  2 SolonH Solon High School (2)                  6.0   32.0   19.5   99.0   34.0
  3 CentHS Centennial High School (4)             6.0   29.5   12.0   90.0   10.0
  4 NIHFHS NIHF STEM High School (2)              4.0   23.0   12.0   67.5   10.0
  5 RockRv Rocky River High School (2)            2.0   18.0    5.0   44.0    0.0


10th Grade Crosstable



 No.             Name            Team   Pts Rate Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Kleban, Joseph            DubCof  4.5 1719  W19  W9   W2   W4   D5
    2 Ghosh, Shourjya           SolonH  4.0 2004  W18  W6   L1   W3   W7
    3 Yuan, Matthew             DubCof  3.5 1954  W14  W7   W5   L2   D4
    4 Borkar, Om                DubJer  3.5 1808  W25  W8   W16  L1   D3
    5 Annamreddi, Chaitanya     RevrHS  3.5 1754  W10  W12  L3   W9   D1
    6 Brunton, Henry            StChas  3.5 1089  W17  L2   D14  W15  W10
    7 Kruglov, Dmitry           MasnHS  3.0 1016  W20  L3   W18  W16  L2
    8 Bhimavarapu, Murari       Medina  3.0 1005  W23  L4   W17  L10  W14
    9 Robinson, Nick            Wellng  3.0  880  W21  L1   W19  L5   W16
   10 Hall, Vincent             Wellng  3.0  562  L5   W22  W13  W8   L6
   11 Atekoja, Adenola          Wellng  3.0       L16  L14  W23  W19  W17
   12 Lamaze, Zane              StChas  2.5  977  W22  L5   D21  L17  W18
   13 Cocchiarale, Giovanni     StChas  2.5  823  D15  L16  L10  W25  W22
   14 Burland, Nickolas         SolonH  2.5  796  L3   W11  D6   W21  L8
   15 Dorner, Andrew            DubCof  2.5       D13  L18  W25  L6   W21
   16 Palezar, Aseem            BrunHS  2.0  864  W11  W13  L4   L7   L9
   17 Caraballo, Nicholas       SolonH  2.0  815  L6   W20  L8   W12  L11
   18 Wright, Percy             CentHS  1.5  747  L2   W15  L7   D22  L12
   19 Smith, Andrew             CentHS  1.5  515  L1   W23  L9   L11  D20
   20 Epps-Ramsey, James        Wellng  1.5  474  L7   L17  L22  W23  D19
   21 Augenstein, Jaden         CentHS  1.5       L9   W25  D12  L14  L15
   22 Johnson, Silas            SolonH  1.5       L12  L10  W20  D18  L13
   23 Shuster, Cameron          RockRv  1.0  348  L8   L19  L11  L20  W25
   24 Massick, Sam              ColsAc  0.0 2210  -F-  ---  ---  ---  ---
   25 Abubakr, Mohammad         RockRv  0.0  573  L4   L21  L15  L13  L23
   26 Smith, Colin              RockRv  0.0  503  -F-  ---  ---  ---  ---

10th Grade Team Results

Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 DubCof Dublin Coffman High School (3)        10.5   41.0   33.5  128.5   54.5

  2 Wellng The Wellington School (4)              9.0   36.0   24.0  112.5   33.0
  3 SolonH Solon High School (4)                  8.5   44.0   25.5  128.5   43.5
  4 StChas St. Charles Preparatory (3)            8.5   33.0   22.5  101.5   30.5
  5 CentHS Centennial High School (3)             4.5   37.0   15.0  103.5   12.5
  6 RockRv Rocky River High School (3)            1.0   20.0    1.0   53.0    0.0
 

11th Grade Crosstable

 No.             Name            Team   Pts Rate Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Liu, Alan                 SolonH  4.5 2072  W10  W6   W5   D2   W4
    2 Keuchel, Brennen          Hawken  4.0 2083  W7   W8   W3   D1   D5
    3 Koebel, Jeremy            HilDar  3.5 1741  W13  W9   L2   D5   W8
    4 Naguleswaran, Annorjan    OlntHS  3.0 2252  W9   L5   W10  W8   L1
    5 Partee, Isaac             Homesc  3.0 1841  W11  W4   L1   D3   D2
    6 Huang, Stella             HilDar  3.0 1681  W12  L1   W13  L7   W9
    7 Golias, Malcolm           SolonH  3.0  948  L2   L11  -B-  W6   W10
    8 Mehta, Neel               SolonH  2.0 1602  -X-  L2   W11  L4   L3
    9 Poduska, Roger            SolonH  2.0 1018  L4   L3   W12  W11  L6
   10 Susa, Will                StChas  2.0  784  L1   W12  L4   W13  L7
   11 Sweatt, William           StChas  2.0  780  L5   W7   L8   L9   -B-
   12 Sorrels, Adam             Wellng  2.0       L6   L10  L9   -B-  W13
   13 Waligora, Allison         SolonH  1.0  108  L3   -B-  L6   L10  L12
   14 Golden, Lance             CentHS  0.0  101  -F-  ---  ---  ---  ---
   15 Mothey, Sheetan           CentHS  0.0       -F-  ---  ---  ---  ---
 

11th Grade Team Results

Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 SolonH Solon High School (5)                  9.5   38.0   24.0  117.5   42.0
  2 HilDar Hilliard Darby High School (2)         6.5   22.0   20.0   68.0   19.0
  3 StChas St. Charles Preparatory (2)            4.0   21.0   10.0   61.5    9.0
  4 CentHS Centennial High School (2)             0.0    0.0    0.0    0.0    0.0


12th Grade Crosstable


 No.             Name            Team   Pts Rate Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Lai, Jasen                SolonH  5.0 2022  W16  W14  W3   W2   W5
    2 Ramaswamy, Abhinav        ColsAc  4.0 2084  W15  W4   W5   L1   W6
    3 Crump, Joseph             Metro   4.0 1667  W8   W11  L1   W6   W7
    4 Vallabhaneni, Rohit       Wellng  3.5 1127  W17  L2   W21  W15  D11
    5 Medicherla, Sanjay        DubSci  3.0 1611  W19  W7   L2   W11  L1
    6 Senthilkumar, Vishal      BrunHS  3.0 1526  W9   W10  W14  L3   L2
    7 Jones, Anthony            CentHS  3.0 1067  W18  L5   W9   W10  L3
    8 Centuori, Dante           RockRv  3.0  914  L3   L17  W18  W20  W13
    9 Teller, Adam              Wellng  3.0  748  L6   W13  L7   W21  W15
   10 Schwenk, Gabriel          RockRv  3.0  694  W13  L6   W16  L7   W14
   11 Sawyer, Josiah            RockRv  2.5 1107  W20  L3   W17  L5   D4
   12 O'Connor, Moira           RockRv  2.5  543  L14  W19  L13  D16  W20
   13 Davis, Tyrell             CentHS  2.0 1117  L10  L9   W12  W19  L8
   14 Hathaway, Peyton          CentHS  2.0 1069  W12  L1   L6   W17  L10
   15 Smith, Liam               RockRv  2.0 1021  L2   W21  W20  L4   L9
   16 Patel, Dhruvin            CentHS  2.0  980  L1   W18  L10  D12  D19
   17 McCrory, Darren           CentHS  2.0  660  L4   W8   L11  L14  -B-
   18 Russo, Alexander          BrunHS  2.0       L7   L16  L8   -B-  W21
   19 Wallace, Matthew          CentHS  1.5  780  L5   L12  -B-  L13  D16
   20 Allouche, Hamza           CentHS  1.0  611  L11  -B-  L15  L8   L12
   21 Al-Askari, Abdel          CentHS  1.0  512  -B-  L15  L4   L9   L18
 

12th Grade Team Results

Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 RockRv Rocky River High School (5)            8.5   34.0   23.5  106.0   27.5
  2 CentHS Centennial High School (8)             7.0   42.5   22.5  121.5   29.5
  3 Wellng The Wellington School (2)              6.5   21.0   17.5   74.5   19.5
  4 BrunHS Brunswick High School (2)              5.0   24.5   14.0   73.5   17.0