2016 Ohio Grade Level Championships

Played in Newark , OH

November 19, 2016

 

USCF CROSSTABLES: http://www.uschess.org/msa/XtblMain.php?201611190322.0-13822335

Kindergarten Crosstable
                                                             

 No.             Name            Team  Rate  Pts Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5 Rnd6
    1 Soni, Arjun               Discov       5.0  L2   W4   W3   W3   W2   W4
    2 Gill, Nehmat              Discov       3.0  W1   L3   -H-  D4   L1   W3
    3 Kothapalli, Ashish        MsnEar       3.0  W4   W2   L1   L1   W4   L2
    4 Shaik, Sohana             Discov       1.0  L3   L1   -H-  D2   L3   L1



Kindergarten Team Results

Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 Discov Discovery Montessori School (3)        9.0   50.0   28.0  177.0   42.0

 

1st Grade Crosstable



 No.             Name            Team  Rate  Pts Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Huang, Jason              Tiffin  764  5.0  W12  W3   W9   W6   W5
    2 Ramalingam, Aditi         Discov  368  4.0  W13  L4   W8   W9   W6
    3 Park, Colin               NewAlE  359  4.0  -B-  L1   W15  W12  W7
    4 Albeit, James             Robert  691  3.0  W19  W2   L6   L5   W15
    5 Bagley, Saadhika          Discov  566  3.0  W17  L9   W7   W4   L1
    6 Brown, Cameron            StAlbt  427  3.0  W10  W8   W4   L1   L2
    7 Brown, Cole               StAlbt  424  3.0  W16  W14  L5   W11  L3
    8 Gundabolu, Pranathi       Ottawa       3.0  W11  L6   L2   W18  W19
    9 Hu, Eli                   MsnEar       3.0  W18  W5   L1   L2   W14
   10 Liu, Ian                  OakCrk       3.0  L6   D15  W19  D14  W13
   11 Pisini, Jashwin           Herita       3.0  L8   W17  W13  L7   W18
   12 Thompson, Nicholas        Ottawa       2.5  L1   W16  D14  L3   W17
   13 Chang, Ashton             Elipin       2.0  L2   W18  L11  W19  L10
   14 Chang, Chase              Elipin       2.0  W15  L7   D12  D10  L9
   15 Kapisthalam, Sanjit       ClearC  536  1.5  L14  D10  L3   W16  L4
   16 Maragani, Danush          Discov       1.5  L7   L12  -H-  L15  -B-
   17 Fowler, Sarah             Barrin       1.0  L5   L11  L18  -B-  L12
   18 Ragavan, Khaushal         OldSaw       1.0  L9   L13  W17  L8   L11
   19 Zachariah, Ethan          Discov       0.5  L4   -H-  L10  L13  L8



1st Grade Team Results 



Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 Discov Discovery Montessori School (4)        8.5   35.5   22.0  114.5   35.0
  2 StAlbt St. Albert the Great (2)               6.0   30.5   23.0   87.5   30.0
  3 Ottawa Ottawa Hills Elementary (2)            5.5   23.5   14.5   70.0   14.0
  4 Elipin Eli Pinney Elementary School (2)       4.0   24.5   13.5   69.0   11.5


2nd Grade Crosstable



 No.             Name            Team  Rate  Pts Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Dinesh, Abinav            BlueAs 1410  5.0  W8   W3   W2   W4   W6
    2 Gupta, Aarush             MainEl  664  4.0  W6   W4   L1   W3   W5
    3 Parmar, Jay               Wyando  476  3.0  W5   L1   W6   L2   W7
    4 Irish, Heath              Trebei       3.0  W7   L2   W5   L1   W8
    5 Ghosh, Aadrik             MsnEar       2.0  L3   W8   L4   W7   L2
    6 Wang, David               Hopewe       2.0  L2   W7   L3   W8   L1
    7 O'Neil, Rekha             Menlo   273  1.0  L4   L6   W8   L5   L3
    8 Neorr, Colman             Menlo   122  0.0  L1   L5   L7   L6   L4



2nd Grade Team Results



Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 Menlo  Menlo Park Academy (2)                 1.0   23.0    3.0   69.0    0.0

 

3rd Grade Crosstable



 No.             Name            Team  Rate  Pts Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Padhye, Rohan             Ottawa 1489  4.5  W14  W12  W7   D4   W11
    2 Yin, Benjamin             Wester 1350  4.5  W21  D5   W8   W6   W4

    3 Mutalam, Druvin           Herita  704  4.0  L11  W15  W5   W10  W7
    4 Liu, Edison               FtIsln 1589  3.5  W9   W8   W6   D1   L2
    5 Kolli, Pranith            EmmaBa  642  3.5  W16  D2   L3   W9   W12
    6 Krishna, Arjun            EmmaBa 1317  3.0  W20  W17  L4   L2   W16
    7 Chu, Kaylee               Centra  755  3.0  W10  W11  L1   W18  L3
    8 Kolli, Manoghna           EmmaBa  707  3.0  W18  L4   L2   W14  W17
    9 Genzman, Finn             Ottawa  459  3.0  L4   -B-  W21  L5   W18
   10 Pullabhotla, Abhinav      Wester       3.0  L7   W16  W12  L3   W15
   11 Wu, Mason                 Emerso       3.0  W3   L7   W14  W17  L1
   12 Teresi, Rigley            StGabr  599  2.0  W19  L1   L10  W20  L5
   13 Leeds, Jeremiah           Ottawa  530  2.0  L17  W20  L18  L16  W21
   14 Poduska, Walter           Roxbur  475  2.0  L1   W21  L11  L8   W20
   15 Parikh, Sahil             Ottawa  401  2.0  -B-  L3   L17  W19  L10
   16 Dixon-Webb, Khaya         Shillg       2.0  L5   L10  W19  W13  L6
   17 Ganga, Harshita           Wester       2.0  W13  L6   W15  L11  L8
   18 Gattikoppula, Hasini      WorPar       2.0  L8   W19  W13  L7   L9
   19 Husenits, Sam             ClinEl       1.0  L12  L18  L16  L15  -B-
   20 Lundine, Owen             ClinEl       1.0  L6   L13  -B-  L12  L14
   21 Pham, Eli                 ClinEl       1.0  L2   L14  L9   -B-  L13



3rd Grade Team Results



Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 EmmaBa Emma Bailey Elementary School (3)      9.5   41.5   28.0  129.0   38.5
  2 Wester Western Row Elementary School (3)      9.5   38.5   29.0  120.0   41.5
  3 Ottawa Ottawa Hills Elementary (4)            9.5   32.5   27.0  103.0   29.5
  4 ClinEl Clinton Elementary School (3)          3.0   27.5    3.0   82.0    0.0

 

4th Grade Crosstable


 No.             Name            Team  Rate  Pts Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Wang, Matt                OakCrk 1211  5.0  W21  W7   W5   W2   W4
    2 Kim, Dae                  Menlo  1751  4.0  W20  W3   W6   L1   W8
    3 Sankula, Naga             OakCrk  831  4.0  W22  L2   W17  W13  W6
    4 Wang, Nicholas            DeerRn 1057  3.5  W15  D11  W9   W5   L1
    5 Winkler, Joseph           Rockwe 1229  3.0  W18  W8   L1   L4   W11
    6 Xi, Jason                 -21474 1142  3.0  W14  W13  L2   W10  L3
    7 Oram, James               ColsGf  959  3.0  W17  L1   L10  W18  W14
    8 Lai, Wesley               Parksi  882  3.0  W12  L5   W11  W9   L2
    9 Hughes, Ella              Montro  650  3.0  W16  W20  L4   L8   W13
   10 Everding, Ryan            Woodla       3.0  L11  W21  W7   L6   W16
   11 Farrell, Andrew           Mercer  653  2.5  W10  D4   L8   W12  L5
   12 Meske, Isaac              ColsGf       2.5  L8   D22  W19  L11  W18
   13 Pannala, Neal             BathEl  732  2.0  W19  L6   W16  L3   L9
   14 Mehta, Aditya             Scotti  298  2.0  L6   L16  W21  W20  L7
   15 Johnson, Graham           ColsAc  202  2.0  L4   L17  L20  W21  W19
   16 Duong, Konwei             FreeTr       2.0  L9   W14  L13  W17  L10
   17 Lu, Olivia                DeerRn       2.0  L7   W15  L3   L16  W20
   18 Ahmad, Cehan              Menlo   511  1.5  L5   D19  W22  L7   L12
   19 Xiao, Alester             ColsAc       1.5  L13  D18  L12  W22  L15
   20 Huang, Cindy              Tiffin  536  1.0  L2   L9   W15  L14  L17
   21 Edson, Craig              ColsAc  105  1.0  L1   L10  L14  L15  W22
   22 Silver, Andrew            ColsAc       0.5  L3   D12  L18  L19  L21



4th Grade Team Results


Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 OakCrk Oak Creek Elementary (2)               9.0   26.0   26.0   83.0   44.0
  2 DeerRn Deer Run Elementary (2)                5.5   27.5   17.0   78.0   24.5
  3 Menlo  Menlo Park Academy (2)                 5.5   26.5   18.0   80.0   24.5
  4 ColsGf Columbus Gifted Academy (2)            5.5   22.5   14.0   68.0   17.5
  5 ColsAc Columbus Academy (4)                   4.5   30.0    8.0   82.0    8.5

 

5th Grade Crosstable



 No.             Name            Team  Rate  Pts Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Lin, Michael              Ottawa 1553  5.0  W12  W7   W3   W2   W6
    2 Sathyajeeth, Varun        Orchar 1548  3.5  W10  W9   W6   L1   D3
    3 Harper, Alicia            Orchar 1313  3.5  W17  W11  L1   W8   D2
    4 Pei, Peter                IndRun 1035  3.5  L11  W13  W16  D10  W9
    5 Mason, Ashton             Logan   952  3.5  D13  L16  W18  W11  W10
    6 Lingam, Sai               Wyando 1301  3.0  W18  W19  L2   W12  L1
    7 Anthuvan, John            StJose  863  3.0  W14  L1   L10  W13  W12
    8 Enders, Michael           Menlo   756  3.0  L19  W17  W15  L3   W14
    9 Tamirisa, Ketan           Ottawa  823  2.5  W15  L2   D11  W16  L4
   10 Talla, Saumya             Ottawa  732  2.5  L2   W14  W7   D4   L5
   11 Mannem, Jagadeesh         Wyando  644  2.5  W4   L3   D9   L5   W16
   12 Yadama, Suhaan            CoplMS  745  2.0  L1   W18  W19  L6   L7
   13 Yadama, Sahithi           CoplMS  612  2.0  D5   L4   W17  L7   D15
   14 Bugner, Andrew            NIHFMS  564  2.0  L7   L10  -B-  W19  L8
   15 Brown, Kennedy            StAlbt  414  2.0  L9   -B-  L8   D17  D13
   16 Li, Charlton              Scotti  350  2.0  -B-  W5   L4   L9   L11
   17 Proca, Adrian             Evenin  673  1.5  L3   L8   L13  D15  -B-
   18 Choma, Jack               Fallen  662  1.5  L6   L12  L5   -B-  D19
   19 Kronberg, Brendan         Fallen       1.5  W8   L6   L12  L14  D18

 

5th Grade Team Results


Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 Ottawa Ottawa Hills Elementary (3)           10.0   42.5   31.5  133.5   51.0
  2 Orchar Orchard Middle School (2)              7.0   31.5   24.0   98.0   36.0
  3 Wyando Wyandot Elementary (2)                 5.5   27.5   18.5   87.0   21.5
  4 CoplMS Copley Fairlawn Middle School (2)      4.0   26.0   13.0   72.0   12.0
  5 Fallen Fallen Timbers Middle School (2)       3.0   20.5    7.0   63.5    8.5

6th Grade Crosstable



 No.             Name            Team  Rate  Pts Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Niu, Alina                GrizMS 1146  5.0  W26  W13  W5   W2   W6
    2 Massick, Laine            ColsAc 1611  4.0  W18  W4   W3   L1   W7
    3 Andreini, Jacob           Woodbu 1150  4.0  W16  W12  L2   W9   W14
    4 Kalikiri, Saketh          HydePa  986  4.0  W28  L2   W23  W21  W8
    5 Kallam, Karthik           Karrer 1563  3.5  W19  W10  L1   D6   W15
    6 Mohanselvan, Adeti        ColsAc 1318  3.5  W20  W9   W7   D5   L1
    7 O'Neil, Karthik           Menlo  1139  3.0  W27  W24  L6   W12  L2
    8 Tammina, Yuvraj           ColsAc 1021  3.0  W21  L14  W18  W20  L4
    9 Grimm, Jeremy             GrizMS  958  3.0  W23  L6   W14  L3   W18
   10 Keselman, Michael         Beachw  911  3.0  W22  L5   L20  W17  W21
   11 Graham, Colin             OlenOr  908  3.0  L24  W15  L21  W28  W19
   12 Poduska, Henry            Orchar  890  3.0  W17  L3   W22  L7   W20
   13 Medapati, Abhinav         CoplMS  881  3.0  W29  L1   W24  L14  W23
   14 Kapisthalam, Shria        SprgIS  105  3.0  -B-  W8   L9   W13  L3
   15 Kothapalli, Kushal        MsnInt  999  2.5  D25  L11  W28  W16  L5
   16 Londhe, Arnav             ColsPr  454  2.5  L3   D17  W25  L15  W26
   17 Kovuru, Kanishk           OlenOr       2.5  L12  D16  W26  L10  W27
   18 Muthigi, Pramod           CFMS    703  2.0  L2   W25  L8   W24  L9
   19 Dewey, William            Wilson  652  2.0  L5   L21  W29  W22  L11
   20 Bugner, Zach              NIHFMS  644  2.0  L6   W29  W10  L8   L12
   21 Genot, Peter              Gatewa  330  2.0  L8   W19  W11  L4   L10
   22 Gattikoppula, Bhuvandeer  WorPar       2.0  L10  W27  L12  L19  W28
   23 Ryan, Jacob               NIHFMS       2.0  L9   W26  L4   W27  L13
   24 Sardar, Suhail            Shanah       2.0  W11  L7   L13  L18  W29
   25 Steinke, Nicholas         Fallen  241  1.5  D15  L18  L16  L26  -B-
   26 Gee, Daniel               Fallen  359  1.0  L1   L23  L17  W25  L16
   27 Boyd, William             Fallen  332  1.0  L7   L22  -B-  L23  L17
   28 Wenzke, Stefan            StAndr  230  1.0  L4   -B-  L15  L11  L22
   29 Banks, Savannah           Fallen       1.0  L13  L20  L19  -B-  L24


 

6th Grade Team Results



Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 ColsAc Columbus Academy (3)                  10.5   47.0   36.0  149.0   57.5
  2 GrizMS Grizzel Middle School (2)              8.0   29.0   24.0   95.0   43.0
  3 OlenOr Olentangy Orange Middle School (2)     5.5   19.0   13.0   55.5   15.5
  4 NIHFMS NIHF STEM Middle School (2)            4.0   24.5   13.0   74.0   10.0
  5 Fallen Fallen Timbers Middle School (4)       3.5   30.5    6.5   85.0    4.5

7th Grade Crosstable



 No.             Name            Team  Rate  Pts Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 George, Adith             HolyAn 1832  4.5  W15  W22  D7   W5   W4
    2 Balyan, Aryan             NewAlM 1926  4.0  W10  L7   W13  W8   W9
    3 Keuchel, Destynn          Hawken 1918  4.0  W8   L4   W10  W11  W6
    4 Kleshinski, Jimmy         SprgMS 1456  3.5  W14  W3   D5   W7   L1
    5 Ferkins, Ethan            Jones  1718  3.0  W21  W12  D4   L1   D7
    6 Huang, Evan               Hastin 1697  3.0  D16  W9   D11  W12  L3
    7 Pisini, Dakshin           Hyatts 1683  3.0  W17  W2   D1   L4   D5
    8 Vandrasi, Jaswanth        ColsAc 1263  3.0  L3   W18  W15  L2   W17
    9 Marinas, James            McCord 1034  3.0  W19  L6   W21  W20  L2
   10 Bagley, Hemma             Lippmn  948  3.0  L2   W17  L3   W13  W18
   11 Baksi, Bora               Jones        3.0  D13  W20  D6   L3   W16
   12 De Wet, Juan              Pleasa 1002  2.5  W23  L5   W22  L6   D14
   13 Raghuraj, Shashank        SolonM  954  2.5  D11  W16  L2   L10  W20
   14 Kalyanam, Dhimanth        Karrer  548  2.5  L4   W24  L20  W15  D12
   15 Vossen, Bobby             Anthon  674  2.0  L1   W19  L8   L14  W23
   16 Bostleman, Calvin         Toledo  611  2.0  D6   L13  D18  W19  L11
   17 Mannem, Gowrav            Karrer  556  2.0  L7   L10  W24  W22  L8
   18 Thotli, Varun             Karrer  390  2.0  D20  L8   D16  W21  L10
   19 Mandepudi, Shradhdha      Highla  381  2.0  L9   L15  W23  L16  W24
   20 Makineni, Rishikesh       Willar 1038  1.5  D18  L11  W14  L9   L13
   21 Vollmar, Josi             Toledo  674  1.5  L5   W23  L9   L18  D22
   22 Thomas, Deric Tony        SolonM       1.5  W24  L1   L12  L17  D21
   23 Vivekanandan, Vishal      SolonM       1.0  L12  L21  L19  W24  L15
   24 Sama, Anikaite Reddy      SolonM  305  0.0  L22  L14  L17  L23  L19

 

7th Grade Team Results


Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 Karrer Karrer Middle School (3)               6.5   31.0   17.5   94.0   16.0
  2 Jones  Jones Middle School (2)                6.0   28.0   20.0   90.0   27.0
  3 SolonM Solon Middle School (4)                5.0   32.0   15.0   92.0   11.5
  4 Toledo Toledo School for the Arts (2)         3.5   23.0   10.5   71.0   12.5

 

8th Grade Crosstable


 No.             Name            Team  Rate  Pts Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Baker, Vincent            MtVnMS 2210  4.5  W12  W3   W6   W2   D4
    2 Storn, Justin             Nagel  2024  4.0  W15  W7   W4   L1   W6
    3 Mlcek, Charlie            Anthon 1319  4.0  -X-  L1   W17  W9   W8
    4 Prasad, Arvind            MsnMS  1848  3.5  W13  W11  L2   W7   D1
    5 Mahoney, Jeremy           StJohn  746  3.5  L7   W13  D8   W12  W11
    6 Chen, Vincent             Univer 1789  3.0  W16  W14  L1   W11  L2
    7 Zhou, James               Univer 1660  3.0  W5   L2   W12  L4   W13
    8 Rowell, Bayethe           RootMS 1433  2.5  L14  W9   D5   W15  L3
    9 Judge, Carsten            Wellin 1325  2.5  D10  L8   W16  L3   W15
   10 Firoz, Faris Rahman       SolonM  662  2.5  D9   L12  L15  -B-  W16
   11 Smith, Nate               Nagel  1263  2.0  W17  L4   W14  L6   L5
   12 Zhu, Albert               Anthon 1258  2.0  L1   W10  L7   L5   W17
   13 Hughes, Uku               Bexley 1019  2.0  L4   L5   -B-  W14  L7
   14 Ryan, Nathan              NIHFMS  675  2.0  W8   L6   L11  L13  -B-
   15 Savardekar, Lohith        SellsM 1184  1.5  L2   D16  W10  L8   L9
   16 Smith, Cayden             Anthon  875  1.5  L6   D15  L9   W17  L10
   17 Kuhl, Riley               NIHFMS  548  1.0  L11  -B-  L3   L16  L12
   18 Holmes, Jayson            NIHFMS  609  0.0  -F-  ---  ---  ---  ---

 

8th Grade Team Results
 


Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 Anthon Anthony Wayne Junior High (3)          7.5   33.0   19.0  101.0   18.5
  2 Univer University School (2)                  6.0   28.0   20.0   86.5   24.0
  3 Nagel  Nagel Middle School (2)                6.0   27.5   21.0   90.0   26.0
  4 NIHFMS NIHF STEM Middle School (3)            3.0   18.0    8.0   57.5    5.0

9th Grade Crosstable



 No.             Name            Team  Rate  Pts Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Massick, Sam              ColsAc 2192  4.5  W11  W4   W5   D2   W6
    2 Yuan, Matthew             CoffHS 1953  4.0  W14  W6   W13  D1   D3
    3 Annamreddi, Chaitanya     Revere 1672  4.0  W15  W13  W10  D5   D2
    4 Russell, Andy             Bellbr 1311  4.0  W18  L1   W8   W12  W7
    5 Borkar, Om                DublJr 1786  3.5  W7   W8   L1   D3   W12
    6 Chitu, Julian             Bexley 1425  3.0  W16  L2   W11  W10  L1
    7 Patterson, Casey          Sherid  521  3.0  L5   W19  W9   W15  L4
    8 Lamaze, Zane              StChas       3.0  W12  L5   L4   W17  W13
    9 Proca, Andrei             ThomHS  784  2.5  -H-  L10  L7   W18  W15
   10 Brunton, Henry            StChas  762  2.5  W19  W9   L3   L6   D11
   11 Bhimavarapu, Murari       Medina  570  2.5  L1   W18  L6   W19  D10
   12 Beswetherick, Sam         NIHFHS  802  2.0  L8   W16  W17  L4   L5
   13 Burland, Nickolas         SolonH  691  2.0  W17  L3   L2   W16  L8
   14 Caraballo, Nicholas       SolonH  551  2.0  L2   L17  L15  -B-  W19
   15 Prashant, Chetana         Medina  408  1.5  L3   -H-  W14  L7   L9
   16 Shuster, Cameron          Rocky   335  1.5  L6   L12  -B-  L13  D17
   17 Abubakr, Mohammad         Rocky        1.5  L13  W14  L12  L8   D16
   18 Kim, Marya                SolonH       1.0  L4   L11  L19  L9   -B-
   19 Smith, Colin              Rocky        1.0  L10  L7   W18  L11  L14




9th Grade Team Results



Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 StChas St. Charles Preparatory (2)            5.5   26.0   17.5   78.5   20.5
  2 SolonH Solon High School (3)                  5.0   31.5    9.0   93.0    7.0
  3 Rocky  Rocky River High School (3)            4.0   28.0   10.0   82.0    6.5
  4 Medina Medina High School (2)                 4.0   22.5   11.0   66.0    8.5


10th Grade Crosstable


 
 No.             Name            Team  Rate  Pts Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Keuchel, Brennen          Hawken 2115  4.5  W15  W7   W2   W4   D3
    2 Baker, Victoria           MtVnHS 1760  4.0  W16  W11  L1   W6   W8
    3 Liu, Alan                 SolonH 2015  3.5  W20  W8   L4   W7   D1
    4 Partee, Isaac             Home   1810  3.5  W9   W10  W3   L1   D5
    5 Koebel, Jeremy            Hillia 1749  3.5  D12  W15  D6   W14  D4
    6 Mehta, Neel               SolonH 1508  3.5  W19  W13  D5   L2   W12
    7 Huang, Stella             Hillia 1558  3.0  W17  L1   W20  L3   W16
    8 Bossenbroek, Justin       StFran 1379  3.0  W18  L3   W9   W10  L2
    9 Lalgudi, Vignesh          Metro  1032  3.0  L4   W16  L8   W17  W14
   10 Golias, Malcolm           SolonH 1141  2.5  -X-  L4   W17  L8   D13
   11 Klear, Oskar              StFran 1089  2.5  W21  L2   L13  D19  W18
   12 Archambeau, Adam          StFran  837  2.5  D5   L14  W15  W13  L6
   13 Goel, Nikhil              Hawken  713  2.5  W14  L6   W11  L12  D10
   14 Poduska, Roger            SolonH 1159  2.0  L13  W12  W18  L5   L9
   15 Barto, Alexander          SolonH 1077  2.0  L1   L5   L12  -B-  W19
   16 Barto, Zachary            SolonH  885  2.0  L2   L9   -B-  W20  L7
   17 Bislich, Nicholas         Hawken  775  2.0  L7   W21  L10  L9   W20
   18 Anderson, William         NIHFHS  722  2.0  L8   -B-  L14  W21  L11
   19 Susa, Will                StChas  723  1.5  L6   L20  W21  D11  L15
   20 Damas, Nathan             StFran 1077  1.0  L3   W19  L7   L16  L17
   21 Waligora, Allison         SolonH       1.0  L11  L17  L19  L18  -B-
   22 Weisbach, Jonathon        Bexley  680  0.0  -F-  ---  ---  ---  ---


 

10th Grade Team Results



Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 SolonH Solon High School (7)                  9.5   40.0   30.5  128.5   41.5
  2 Hawken Hawken High School (3)                 9.0   37.5   28.0  115.0   41.5
  3 StFran St. Francis de Sales High Schoo (4)    8.0   37.0   24.5  112.0   30.0
  4 Hillia Hilliard Darby High School (2)         6.5   25.5   19.5   79.5   25.5


11th Grade Crosstable



 No.             Name            Team  Rate  Pts Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Ramaswamy, Abhinav        ColsAc 2061  4.5  W13  W4   W8   W7   D3
    2 Fan, Cody                 IndHil 1701  4.5  W19  W12  D3   W8   W7

    3 Srivastava, Vikram        DublJr 2063  4.0  W15  W5   D2   W9   D1
    4 Sawyer, Josiah            Rocky  1120  3.5  W16  L1   W20  W10  D5
    5 Jones, Anthony            Centen 1057  3.5  -X-  L3   W19  W17  D4
    6 Smith, Liam               Rocky   823  3.5  L11  W23  D12  W15  W13
    7 Lai, Jasen                SolonH 1881  3.0  W22  W10  W9   L1   L2
    8 Medicherla, Sanjay        DublSc 1564  3.0  W23  W14  L1   L2   W16
    9 Senthilkumar, Vishal      Brunsw 1476  3.0  W20  W11  L7   L3   W17
   10 Davis, Tyrell             Centen 1005  3.0  W17  L7   W11  L4   W18
   11 Needleman, Joshua         Bexley       3.0  W6   L9   L10  W23  W14
   12 Vallabhaneni, Rohit       Wellin 1049  2.5  W21  L2   D6   L13  W22
   13 Patel, Dhruvin            Centen  698  2.5  L1   D21  W18  W12  L6
   14 Rajjoub, Rami             Wellin  861  2.0  W18  L8   L17  W20  L11
   15 Banks, Malcolm Dav        Wellin  812  2.0  L3   L20  W21  L6   W23
   16 Allouche, Hamza           Centen  548  2.0  L4   L19  -B-  W21  L8
   17 Centvori, Dante           Rocky   436  2.0  L10  W22  W14  L5   L9
   18 Robertson, Alec           Rocky   372  2.0  L14  -B-  L13  W19  L10
   19 Teller, Adam              Wellin  651  1.5  L2   W16  L5   L18  D20
   20 Wallace, Matthew          Centen  611  1.5  L9   W15  L4   L14  D19
   21 Lieser, Martin            Rocky   537  1.5  L12  D13  L15  L16  -B-
   22 Reed, Kai                 NewCat  655  1.0  L7   L17  L23  -B-  L12
   23 Villa, Anthony            NewkHS  615  1.0  L8   L6   W22  L11  L15
   24 O'Connor, Moira           Rocky   583  0.0  -F-  ---  ---  ---  ---

 

11th Grade Team Results



Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 Centen Centennial High School (5)             9.0   37.0   25.5  115.0   32.5
  2 Rocky  Rocky River High School (6)            9.0   36.0   26.0  107.5   33.5
  3 Wellin The Wellington School (4)              6.5   34.0   18.5   97.5   16.5


12th Grade Crosstable

 

 No.             Name            Team  Rate  Pts Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Keuchel, Connor           Hawken 1986  5.0  W5   W8   W2   W3   W6
    2 Golias, Ian               SolonH 1854  4.0  W7   W6   L1   W8   W3
    3 Glocar, Anton             NIHFHS 1724  3.0  W10  W4   W6   L1   L2
    4 Sutandar, Kalen           DelHay 1184  3.0  L8   L3   W10  W7   W9
    5 Brodey, Ezra              Bexley 1090  3.0  L1   W10  W7   L6   W8
    6 Du, Kevin                 CoplHS 1857  2.0  W9   L2   L3   W5   L1
    7 Hanigosky, Michael        Rocky   702  2.0  L2   W9   L5   L4   W10
    8 Schechter, Niles          UppArl       2.0  W4   L1   W9   L2   L5
    9 Rizer, Colin              SolonH  942  1.0  L6   L7   L8   W10  L4
   10 Arbaji, Hounein           SolonH  217  0.0  L3   L5   L4   L9   L7

 

12th Grade Team Results



Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score  Solk    Cum   CumOp  SBx2

  1 SolonH Solon High School (3)                  5.0   35.0   14.0  106.0   18.0