2016 All Girls

played at The Wellington School in Columbus, OH

on 4-9-2016

 

USCF Crosstable: http://www.uschess.org/msa/XtblMain.php?201604091772-12549930

K-12 Championship Crosstable

No.             Name            Team  Rate  Pts Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Huang, Stella             HillaD 1642  4.0  W14  L2   W6   W8   W7
    2 Prabu, Sneha              Karrer 1304  4.0  W11  W1   W12  W7   L3
    3 Cheng, Emma               GrfThm 1647  4.0  W13  W8   L7   W17  W2
    4 Baker, Victoria           MtVern 1523  4.0  W15  L12  W16  W5   W9
    5 Massick, Laine            CA     1519  3.5  W22  D6   W10  L4   W12
    6 Niu, Alina                ColumG 1054  3.5  W19  D5   L1   W15  W10
    7 Menon, Samia              Hawken 1258  3.0  -X-  W9   W3   L2   L1
    8 Mohanselvan, Adeti        CA     1308  3.0  W20  L3   W14  L1   W13
    9 Vilenchuk, Elina          Dubsci 1557  3.0  W17  L7   W13  W12  L4
   10 Ma, Samantha              Excel  1365  2.5  -H-  W16  L5   W18  L6
   11 Hodges, Alaiah            STEM    779  2.5  L2   L14  -B-  W16  D15
   12 Harper, Alicia            Parks  1241  2.0  W18  W4   L2   L9   L5
   13 Liu, Erica                EASTWD  968  2.0  L3   W20  L9   W14  L8
   14 Dhekne, Shivani           SellsM  950  2.0  L1   W11  L8   L13  W20
   15 Sankula, Naga Sai Sruthi  OakCE   884  2.0  L4   D18  W20  L6   D11
   16 Bagley, Hemma             Lippm   985  2.0  W21  L10  L4   L11  W18
   17 Sharma, Arushi            Sycam   913  2.0  L9   W19  W21  L3   -N-
   18 Jayewardene , Shanaya     CopleM  704  1.5  L12  D15  W19  L10  L16
   19 Bagley, Saadhika          DiscMt  604  1.5  L6   L17  L18  -H-  W21
   20 Lucak, Emily              CHCS    805  1.0  L8   L13  L15  W21  L14
   21 Holmes, Jonnaya           STEM    363  1.0  L16  W22  L17  L20  L19
   22 Osborne, Victoria         MiamiV  836  0.0  L5   L21  ---  ---  ---
  
K-12 Championship Team Results

Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score   Med   Solk   SBx2    Cum

  1 CA     Columbus Academy, Gahanna, OH (2)      6.5   16.0   26.5   25.5   20.0
  2 STEM   National Inventors Hall of Fame (2)    3.5   11.0   18.5    9.0    8.5
K-12 Reserve Crosstable

 No.             Name            Team  Rate  Pts Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Yerra, Sai Sneha          BWGMN        4.5  W6   W10  D3   W2   W5
    2 Hughes, Ella Lea          Montro  470  3.5  W4   W7   D9   L1   W10
    3 Talla, Saumya             OttawH  533  3.5  W12  D5   D1   W11  D4
    4 Yadama, Sahithi           FtIsla  534  3.5  L2   W15  W6   W8   D3
    5 Shah, Dhruti              WYNDOT  500  3.5  W14  D3   W10  W9   L1
    6 Batchelor, Alyssa         CA      486  3.0  L1   W14  L4   W16  W11
    7 Vollmar, Josi             TsftA   517  3.0  W15  L2   L11  W13  W9
    8 Stanard, Ava              KLGOUR  134  3.0  W16  L9   W12  L4   W14
    9 Yaw, Kaylee               COLSPA  501  2.5  W13  W8   D2   L5   L7
   10 Kopparapu, Ishita         RRLS    504  2.0  W11  L1   L5   W12  L2
   11 Kalyanam, Ananya          DODGE   356  2.0  L10  W16  W7   L3   L6
   12 Kline, Pheobe             SuffiE  456  2.0  L3   W13  L8   L10  W16
   13 Mandepudi, Shradhdha      Hiland  308  2.0  L9   L12  W16  L7   W15
   14 Ramalingam, Aditi         DiscMt  256  1.5  L5   L6   W15  -H-  L8
   15 Liu, Emma                 EVAMER  362  1.0  L7   L4   L14  -B-  L13
   16 Slanina, Delaney          SuffiE  495  0.0  L8   L11  L13  L6   L12



K-12 Reserve Team Results

Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score   Med   Solk   SBx2    Cum

  1 SuffiE Suffield Elementary, Mogadore,  (2)    2.0   14.0   22.5    4.0    5.0


4-12 Non-Rated Crosstable


 No.             Name            Team  Rate  Pts Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Crawford, Ylisia Renee    JoneLA       5.0  W10  W4   W2   W6   W5
    2 Hughes, Whitney Taylor    JoneLA       4.0  W9   W3   L1   W10  W8
    3 Suresh, Sanjana           OMDWSE       3.5  W5   L2   D4   W11  W6
    4 Kapisthalam, Shria        DENNIS       3.0  W11  L1   D3   D12  W10
    5 Wilhelms, Addison         LIAL         3.0  L3   W11  W14  W7   L1
    6 Mannar, Ishita            CorneC       2.5  W13  D7   W12  L1   L3
    7 Thomas, Nia               JoneLA       2.5  W8   D6   L10  L5   -B-
    8 Kompella, Ananya          Edward       2.5  L7   W14  W9   -H-  L2
    9 Sheehan, Allison          WELLNG       2.5  L2   W13  L8   -H-  W12
   10 Ragu, Keerthi Yazhini     Gables       2.0  L1   -B-  W7   L2   L4
   11 Koul, Riya                MASNIS       2.0  L4   L5   -B-  L3   W13
   12 Totapally, Hamsika        NOlmMS       2.0  W14  -H-  L6   D4   L9
   13 Ranganathan, Shreya       Edward       1.5  L6   L9   -H-  -B-  L11
   14 Hawley, Eliza             WELLNG       0.5  L12  L8   L5   -H-  -N-



4-12 Non-Rated Team Results

Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score   Med   Solk   SBx2    Cum

  1 JoneLA Jones Leadership Academy, Toled (3)   11.5   23.5   38.5   55.5   34.0
  2 Edward Edwards Middle School, Brunswic (2)    4.0    9.5   16.0    7.0    9.5
  3 WELLNG The Wellington School, Columbus (2)    3.0   10.0   17.0    6.0    6.0



K-3 Non-Rated Crosstable

 No.             Name            Team  Rate  Pts Rnd1 Rnd2 Rnd3 Rnd4 Rnd5
    1 Chu, Kaylee               CentrT       5.0  W20  W2   W6   W5   W7
    2 Lu, Olivia                Deerun       4.0  W13  L1   W12  W8   W9
    3 Dixon-Webb, Khaya         Akili        4.0  L12  W14  W13  W6   W5
    4 Seethiraju, Srikari       COLSPA       3.5  W10  D11  L7   W15  W12
    5 Suwiryo, Sophia           STMARY       3.0  W15  W12  W8   L1   L3
    6 Huang, Cindy              Tiffin       3.0  W9   W16  L1   L3   W13
    7 Holes, Victoria           MASECC       3.0  W14  L8   W4   W16  L1
    8 Gattikoppula, Hasini      WorthP       3.0  W17  W7   L5   L2   W11
    9 Wibowo, Aurora            STGRTD       3.0  L6   W18  W15  W11  L2
   10 Shah, Prisha              WYNDOT       3.0  L4   L13  W18  W14  W16
   11 Simmons, Gabreal          Gesu         2.5  W18  D4   W19  L9   L8
   12 Earley, Elena             CLINTN       2.0  W3   L5   L2   W19  L4
   13 Simon Thomas, Monica      BLUASH       2.0  L2   W10  L3   W17  L6
   14 Sharma, Akshita           BLUASH       2.0  L7   L3   W20  L10  W19
   15 Vispute, Shriya           GLNOAK       2.0  L5   W20  L9   L4   W18
   16 Ben-David, Romy           Cassng       1.5  D19  L6   W17  L7   L10
   17 Vollmer, Josalyn          LIAL         1.5  L8   D19  L16  L13  W20
   18 Prabu, Sahana             Deerun       1.0  L11  L9   L10  W20  L15
   19 Kurri, Hamsika            Chesh        1.0  D16  D17  L11  L12  L14
   20 Sanepalli, Neha           Chesh        0.0  L1   L15  L14  L18  L17



K-3 Non-Rated Team Results

Plc  Code        Name (Players:Top 3 used)      Score   Med   Solk   SBx2    Cum

  1 Deerun Deer Run Elementary, Dublin, OH (2)    5.0   15.5   25.5   20.0   13.0
  2 BLUASH Blue Ash Elementary, Blue Ash,  (2)    4.0   17.0   26.5   11.0   10.0
  3 Chesh  Cheshive Elementary, Delaware,  (2)    1.0   11.0   21.0    3.0    4.5